EDUKACJA

Od 4 do 8 października Zespół Szkół w Piaskach odwiedziło 450 młodych ludzi ze szkół podstawowych

Pierwszy tydzień października w Zespole Szkół w Piaskach obfitował w szereg atrakcji zawodowych przygotowanych dla uczniów klas ósmych okolicznych szkół podstawowych z powiatu świdnickiego i krasnostawskiego. Wydarzenie „Powiatowe Dni Kształcenia Zawodowego” zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Świdnickiego.

Ze względu na pandemię grupy odwiedzających liczyły po około 50 osób. Zajęcia rozpoczynały się od spotkania z doradcą zawodowym Zespołu Szkół w Piaskach – Sylwią Zajączkowską. Przygotowana prezentacja multimedialna systematyzowała wiedzę uczniów na temat rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Młodzież zapoznała się również z możliwościami dalszego kształcenia, nie tylko po szkole podstawowej, ale i na dalszych etapach edukacji.

Po spotkaniu z doradcą, podzieleni na mniejsze grupy, ósmoklasiści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych w poszczególnych pracowniach zawodowych: informatycznej – technik informatyk, mechatronicznej – technik mechatronik, diagnostycznej i elektrycznej – technik pojazdów samochodowych oraz fryzjerskiej – technik usług fryzjerskich.

Uczniowie mogli poznać specyfikę każdego z zawodów, zaobserwować w jaki sposób uczy się przyszłych techników w branży motoryzacyjnej, fryzjerskiej i informatycznej. Lekcje przygotowali nauczyciele praktycznej nauki zawodu z Zespołu Szkół w Piaskach. Od 4 do 8 października szkołę odwiedziło około 450 młodych ludzi ze szkół podstawowych.

Placówkę odwiedziły: Szkoła Podstawowa im. Ks. Piotra Ściegiennego W Oleśnikach, Zespół Szkół w Bystrzejowicach Pierwszych im. Heleny Babisz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Dolnym, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Jackowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Krępcu, Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach, Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Siostrzytowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Króla Jana III Sobieskiego w Rybczewicach Drugich oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku.

źródło: Zespół Szkół w Piaskach

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button