EDUKACJA

Tak świętowano Dzień Edukacji w Gminie Trawniki

Dziś z okazji święta Edukacji Narodowej w całej Polsce odbywały się wyjątkowe uroczystości. Nie inaczej było i w gminie Trawniki.

Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim święto nauczycieli i pracowników oświatowych. W związku z tym 14 października odbyła się uroczystość podczas której Wójt Gminy Trawniki- Damian Daniel Baj wręczył nagrody Wójta Gminy Trawnika dyrektorom podległych placówek oświatowych. A nagrody i wyróżnienia otrzymali:

  1. Anna Wojtal- Dyrektor SP w Dorohuczy
  2. Agnieszka Kałkucka- Dyrektor SP w Siostrzytowie
  3. Bernarda Grochecka- Dyrektor SP w Oleśnikach
  4. Tomasz Burak – Dyrektor ZPO w Trawnikach
  5. Teresa Kuśmierzak- Dyrektor ZPO w Biskupicach

Wójt D. Baj złożył również życzenia wszystkim pracownikom jednostek oświatowych na terenie całej gminy:

” W tym symbolicznym dniu życzę Państwu satysfakcji z realizowanej pracy z dziećmi lub młodzieżą, gdy -czy to w czasie edukacji czy już po tym okresie – widzicie, że Wasi wychowankowie rozwinęli się i sami wnoszą wkład w rozwój siebie czy otoczenia. Życzę życzliwości i zrozumienia od strony Rodziców by wspierali Wasze wysiłki edukacyjne i wychowawcze i byście razem mieli w centrum zainteresowania właściwy rozwój Dziecka. Życzę stabilności w przepisach dotyczących oświaty, stabilności w finansach oświatowych, bo tylko pewność i stabilność zatrudnienia i wynagrodzenia daje długotrwałe efekty, co widać po systemach edukacji w najbardziej ukształtowanych organizmach państw Unii Europejskiej.Dużo zdrowia, uśmiechu i satysfakcji każdego dnia!”

W czwartkowej uroczystości uczestniczyli także: Dariusz Kołodziejczyk- Sekretarz Gminy, Arkadiusz Kołacz- Skarbnik Gminy oraz Elżbieta Andrzejak- Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Trawnikach.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button