SPONSOROWANEŻYCIE I STYL

Which car is best for students in Poland?

Mimo tego, że spora część studentów korzysta z komunikacji miejskiej, aby docierać na swoją uczelnię, tak jednak niektórzy oczekują na większą wygodę lub też nie mają takiej możliwości. Posiadanie swojego własnego pojazdu to ogromny komfort, a w dobie panującej pandemii także większe bezpieczeństwo. Na rynku wtórnym nie brakuje pojazdów, na które większość studentów mogłaby sobie pozwolić. Rzeczywistość jest jednak brutalna, dlatego większość z nich nie jest warta uwagi. Jakimi cechami powinno charakteryzować się studenckie auto?

Jaki powinien być studencki samochód?

Nie ma co się oszukiwać, niemalże każdy student ma bardzo ograniczony budżet, co przekłada się na możliwości kupno określonego pojazdu. Nie oznacza to jednak, że za kwotę 5 do 10 tysięcy złotych niemożliwe jest znalezienie interesującego modelu. Najważniejsze rzeczy, na których powinien skupić się każdy student w czasie wybierania swojego pojazdu to niskie koszty utrzymania, mała awaryjność, pojemność oraz oczywiście wygoda.

reklama reklama

Nie bez znaczenia jest także moc oraz przebieg, jednak przy takiej klasie samochodu, na jaką mogę pozwolić sobie studenci, najczęściej odchodzi on na drugi plan, aczkolwiek jeśli trafisz na pojazd, który ma podejrzenie mało przejechanych kilometrów, sprawdź go na carVertical, a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Dlaczego duży bagażnik jest tak ważny?

Niejeden student każdego tygodnia przewozi do miasta, w którym zlokalizowana jest jego uczelnia spory zapas słoików. Na tym nie koniec, dokumenty, komputer, czy też prace na studia artystyczne to rzeczy, które wbrew pozorom zajmują naprawdę dużo miejsca. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby studencki samochód charakteryzował się sporym bagażnikiem.

W tym wypadku należy wyróżnić Hondę CR-V, czyli kompaktowego SUV-a, który świetnie wygląda i jest naprawdę niemały. Kiedy dodamy do tego benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra oraz trwałe zawieszenie zauważymy, że to naprawdę ciekawa propozycja.

Idealny samochód do miasta

Wszystkie studentki, które szukają swojego pierwszego miejskiego samochodu, powinny zwrócić uwagę na Toyotę Aygo. Model ten zachęca zarówno swoją funkcjonalnością, jak i wyglądem. Jest to 3-drzwiowy hatchback, którego spalanie na poziomie 5 litrów jest bardzo zachęcające. 72 KM to niezbyt wiele, jednak w mieście moc ta będzie więcej niż zadowalająca. Nie bez znaczenia jest także interesujące wyposażenie. Wyświetlacz z USB oraz Bluetooth, czy ogranicznik prędkości, to coś, co przemawia właśnie za tą propozycją.

Marzenie niejednego studenta

reklama reklama

Wszystkie osoby, które przepadają za designerskimi rozwiązaniami, z pewnością uznają niezawodnego Mini Coopera za swoje auto marzeń. Samochód ten wygląda po prostu świetnie, a moc na poziomie 116 KM z 1,6 litrowego silnika sprawia, że jest to naprawdę dynamiczny pojazd. Wbrew pozorom ten brytyjski model jest dość pakowany, a jazda nim to czysta przyjemność.

Warto zaznaczyć, że sprawdzi się zarówno w mieście, jak i nieco dalszej trasie. Polecamy go paniom, którym z pewnością wpadnie w oko, jednak panowie również powinni go rozważyć. W końcu taka moc to coś, co mężczyźni lubią najbardziej.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button