AKTUALNOŚCI

Zatoczka Kiss&Ride zamiast zatłoczonego parkingu

Nerwy, trąbienie, a nawet wyzwiska…Tuż przed godziną 8.00 na parkingu Szkoły Podstawej nr 7, przy al. Armii Krajowej w Świdniku, tłoczą się samochody, a emocje rodziców-kierowców często biorą górę nad kulturą. Wszyscy chcą dobrze, a wychodzi… chaos.

Aby temu zapobiec, a przede wszystkim podnieść poziom bezpieczeństwa uczniów, dyrekcja placówki zaapelowała do rodziców o przestrzeganie określonych zasad, m.in.:

Nie stawajmy w bramie wjazdowej!

reklama reklama

Jeżeli są wolne miejsca postojowe korzystajmy z nich. Podjedźmy do końca parkingu, żeby sprawdzić ich dostępność.

Pozwólmy osobom wyjeżdżającym z miejsc postojowych bezpiecznie wycofać i włączyć się do ruchu, za chwilę to my będziemy na miejscu tej osoby.

Wysadzając dziecko przy bramie wyjazdowej postarajmy się żeby pożegnanie ograniczyło się do życzeń „Miłego dnia” zamiast zostawiać drzwi otwarte z obu stron pojazdu i wysiadać żeby pomachać dziecku na pożegnanie.

Apel z pewnością wzięło sobie do serca wielu opiekunów, ale nadejść ma dodatkowe rozwiązanie problemu. W pobliżu szkoły powstanie zatoczka, która będzie służyć rodzicom uczniów, którzy przywożą dzieci na lekcje.

Tzw. Kiss&Ride to miejsce, służące do krótkiego postoju, maksymalnie do 2 minut. Powstanie przy ogrodzeniu szkoły, w miejscu obecnej zatoki przystankowej, z której nie korzysta żaden przewoźnik.

Jak zapowiada świdnicki starosta, rozpoczęła się już procedura zmiany organizacji ruchu przy szkole. Przystanek komunikacji miejskiej zostanie przeniesiony kilka metrów dalej, w kierunku marketu Kaufland.

Nowe rozwiązanie może wejść w życie już w ciągu najbliższych tygodni.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button