AKTUALNOŚCI

Zniczodzielnia na terenie cmentarza parafialnego w Świdniku

Regał na używane znicze, które mogą zostać wykorzystane po raz kolejny, stanął przy cmentarzu parafialnym w Świdniku. To druga tego typu inicjatywa w województwie lubelskim.

Idea jest prosta. Zamiast wyrzucać szklane znicze do kosza, można je odłożyć na półkę i ponownie wykorzystać. Regał pojawił się przy wejściu na cmentarz parafialny przy ul. Wyszyńskiego. Pomysł stworzenia takiego miejsca zgłosił Radny Miejski Marcin Magier wspólnie z Włodzimierzem Radkiem, przewodniczącym Rady Miasta.

– Pomysł, z powodzeniem, wprowadzono w wielu miejscach w całej Polsce. Pod inicjatywą podpisało się 200 mieszkańców – tłumaczy Marcin Magier.

Znicze, które nie będą nadawały się do ponownego użycia trafią z kolei do umieszczonego obok kontenera na szkło, który postawiła firma Remondis. Przedsiębiorstwo zadeklarowało również, że będzie bezpłatnie je opróżniało.

– Rocznie produkujemy tony szkła, które można byłoby ponownie wykorzystać. Dlatego pozytywnie podeszliśmy do inicjatywy miejskich radnych. Nie dość, że jest to działanie proekologiczne, dodatkowo praktycznie bezkosztowe. Regał wykonali pracownicy starostwa powiatowego, zaś tabliczkę przygotował, bezpłatnie, jeden ze świdnickich przedsiębiorców – mówi wicestarosta Bartłomiej Pejo.

reklama reklama

Włodarze powiatu podkreślają, że jeśli inicjatywa przypadnie do gustu mieszkańcom, podobne regały mogłyby powstać w pobliżu innych cmentarzy.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button