Czy piłkarze LKS spadną do klasy B?

To pytanie od jakiegoś czasu nurtuje kibiców Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Wobec planowanej reorganizacji polegającej na zredukowaniu A klasy z czterech do trzech grup, nasi futboliści zajmujący obecnie trzecie miejsce od końca w tabeli grupy IV są praktycznie bez szans na uratowanie statusu drużyny tej klasy rozgrywkowej. W miniony weekend nasz zespół na swoim stadionie nie sprostał ekipie Błękitnych Dys przegrywając 2:7 (1:2). Była to szósta wiosną, a osiemnasta porażka Wierzchowisk w bieżącym sezonie.
Bramki: Krystian Wójcik (10′), Adrian Świech (80′).
Wierzchowiska: Marek Wołoszyn, Paweł Kozak, Michał Kozak, Mateusz Wawszczak, Piotr Mazur (70′ Paweł Szczęśniak), Cezary Grum, Adrian Świech, Tomasz Sapuła (55′ Dominik Jarosz), Marcin Winiarczyk (65′ Tomasz Tomczyk), Krystian Wójcik (58′ Bartłomiej Barwiak), Przemysław Kozioł.
Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco, bowiem już w 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Przemysław Kozioł popisał się precyzyjnym podaniem do ustawionego na linii pola karnego Krystiana Wójcika. Ten wpadł w pole karne i zmusił do kapitulacji bramkarza gości. W 19 minucie naszym piłkarzom, a szczególnie Markowi Wołoszynowi zabrakło szczęścia. Futbolówka po strzale jednego z zawodników Błękitnych odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Na domiar złego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie 2:1. Po zmianie stron dwa rzuty karne graczy z Dysa – w 63 i 69 minucie – praktycznie przesądziły o losach tej rywalizacji. Potem w 73 minucie zrobiło się 1:5. W odpowiedzi gola z rzutu wolnego zdobył jeszcze Adrian Świech. Końcówka spotkania to kolejne dwa trafienia przyjezdnych, w 85 oraz 3 minucie doliczonego czasu gry.