AKTUALNOŚCI

Akcja„Znicz 2021” – od jutra do 2 listopada

Od jutra, jak w całym kraju, na terenie pow. świdnickiego rozpoczyna się coroczne działania „Znicz 2021”, która potrwa do 2 listopada. W tym czasie odbędą się wzmożone działania policyjne, które mają na celu przede wszystkim zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu na głównych ciągach drogowych oraz w rejonach cmentarzy.

Na ternie działania KPP Świdnik znajduje się łącznie 11 cmentarzy usytuowanych w miejscowościach: Świdnik, Mełgiew, Piaski, Wierzchowiska, Kawęczyn, Trawniki, Dorohucza, Oleśniki, Biskupice, Częstoborowice i Wygnanowice. To w tych rejonach można spodziewać się największej ilości patroli. Służbę będą pełnić nie tylko umundurowani funkcjonariusze ale również policjanci po cywilnemu aby łatwiej wyeliminować osoby dopuszczające się łamania prawa.

Policja w szczególny sposób apeluje do odwiedzających oraz podróżujących w rejonie cmentarzy przy trasie S-12 w miejscowości Dorohucza, Częstoborowice oraz Piaski (ul. Lipowa z ruchem jednokierunkowym). Wzmożony ruch w połączeniu z pośpiechem może skończyć się tragicznie.

W działanie włączone zostaną wszystkie służby świdnickiej komendy. Głównym zadaniem dla mundurowych będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy. Policjanci będą też przeciwdziałać przestępstwom pospolitym w rejonie prowadzonych uroczystości religijnych, w rejonach kolejowych i autobusowych węzłów komunikacyjnych oraz w rejonach mieszkalnych zagrożonych z uwagi na pozostawione mienie bez nadzoru.

Ponadto, wzorem lat ubiegłych policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących w ruchu drogowym, sprawdzać stan techniczny pojazdów, prowadzić kontrole prędkości, informować podróżnych o utrudnieniach w ruchu oraz czuwać nad bezpieczeństwem pieszych.

źródło: KPP Świdnik

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button