SPONSOROWANEŻYCIE I STYL

Pomysł na zasłony do sypialni, salonu, kuchni 2022 – dekorator radzi

Trendy wnętrzarskie cały czas się zmieniają i zataczają koło. Na sezon jesień-zima 2021/2022 obierają kierunek powrotu do natury. Po długim okresie dominacji stylu skandynawskiego do pomieszczeń wracają kolory, ale nie są one już tak intensywne, a lekko przygaszone miedziane, ceglane, karmelowe i rdzawe złote. Tkaniny we wnętrzach, z których wykonane są  zasłony, zwracają uwagę grubo tkaną fakturą, są to takie materiały jak np. bucla.

Zasłony do salonu – kolory ziemi

Nadchodzący rok upłynie głównie pod hasłem kolorów ziemi, oprócz ceglanej czerwieni, rudego brązu modne będą złamane beże, biele, szarości i zielenie. Zasłony do salonu mogą być także dobrane do koloru ścian na zasadzie kontrastu, wnętrze zyska wówczas na nowoczesności i oryginalności. Jeśli salon urządzony jest w stylu nowoczesnym, dobrze będą prezentować się w nim zasłony w intensywnych kolorach, np intensywnym ceglanym czy głębokim fioletowym. W takim kolorze powinny też występować jakieś inne drobne elementy wystroju, np. poduszki czy narzuta na fotel. Trzeba jednak pamiętać, że jeden kolor powinien być barwa dominującą, zbyt duża ilość kolorów wprowadza do wnętrza chaos i dysharmonię. Zasłony do salonu coraz częściej stosowane są w towarzystwie firan wykonanych z eleganckich i zwiewnych tkanin. Zasłony uszyte z tkaniny bucla i firany wykonane z tiulu bądź woalu, utrzymane jednocześnie w kolorystyce barw ziemi to najmodniejszy trend nadchodzącego sezonu.

Jakie zasłony i firany do sypialni?

Sypialnia jest miejscem intymnym i sprzyjającym regeneracji podczas snu. Kolor zasłon nie powinien zaburzać naturalnej harmonii sypialni, moc wyciszania mają barwy pastelowe, może to być morski błękit czy łagodny róż, a nawet oliwkowy i pistacjowy. Zalecane jest też warstwowe łączenie dekoracji okna w sypialni, jest to nie tylko dobre rozwiązanie wizualnie, ale także wyjątkowo praktyczne. Zwiewne, przezroczyste firany można zestawić z zasłonami blackout w tym samym kolorze. Można także łączyć firany, kotary i rolety w jednej aranżacji. Połączenie tylu elementów wymaga jednak odpowiedniego przemyślenia i dopasowania odpowiedniego zestawienia barw i wzorów, aby nie spowodować chaosu. W sypialni znajdą również zastosowanie zasłony zaciemniające, wykonane są z tkaniny, która nie tylko w 100 procentach zatrzymuje światło słoneczne, ale zatrzymuje też wszystkie niepożądane hałasy i dźwięki. Tego typu osłony okna są coraz częściej stosowane również jako zasłony do salonu.

Zasłony i firany do kuchni – ładne i praktyczne

Jeśli chodzi o dekoracje okienne do kuchni, to nadal jest bardzo silny trend stosowania zasłon, które wyglądają trochę jak firany, czyli wykonane są z przezroczystych i zwiewnych materiałów. Zasłony i firany powinny być zwiewne i delikatne. Najpopularniejsza zdobienia tkanin stosowanych w kuchni to nadal motywy roślinne i florystyczne, nadruki są trendy, ale są bardzo stonowane. Zastosowanie energetycznych kolorów, np. intensywne żółte, albo granatowe zasłony zastosowane w kuchni w stylu industrialnym nadadzą jej pozytywnej energii. Unoszące się opary w kuchni przenikają włókna tkaniny, dlatego trzeba brać pod uwagę, że utrzymanie dekoracji okiennej w kuchni w czystości, wymaga częstego prania. Najlepszym rozwiązaniem są zasłonki z bawełny, które często można prać w pralce.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button