AKTUALNOŚCI

Kobieta była zainteresowana pożyczką. Straciła 3 tysiące złotych

Mieszkanka Świdnika padła ofiarą oszustów, którzy oferowali za pośrednictwem portalu społecznościowego pożyczki gotówkowe. Kobieta chcąc pożyczyć 10 000 złotych, straciła blisko 3 tysiące, które wpłaciła tytułem opłat manipulacyjnych.

fot. Policja

Do świdnickiej komendy zgłosiła się 56-letnia mieszkanka miasta. Z treści jej zawiadomienia wynika, że na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie oferujące pożyczki gotówkowe. Poprzez komunikator skontaktowała się z ogłoszeniodawcą i prowadziła korespondencję. Kobieta była zainteresowana pożyczeniem 10 000 złotych gotówki.

W odpowiedzi otrzymała polecenia, aby tytułem opłat manipulacyjnych realizować wpłaty na różne konta. Tym sposobem przelała w sumie 3 tysiące złotych. Następnie otrzymała umowę, którą wypełniła i odesłała na podany adres e-mail. Jak się okazało, pożyczkodawca nie wywiązał się z umowy i do chwili obecnej 56-latka nie otrzymała obiecanych pieniędzy. Kobieta również nie otrzymała zwrotu wpłaconych środków.

Policja kolejny raz zwraca się z apelem, aby zachować czujność podczas prowadzenia korespondencji z osobami podającymi się za pośredników. W momencie, gdy pojawia się mowa o przelaniu środków pieniężnych, w sposób szczególny przyjrzyjmy się, czy nie są to podejrzane operacje kończące się bezpowrotną utratą gotówki. Uważajmy również na korespondencję, która jest prowadzona nieskładnie gramatycznie. To powinno wzbudzić od razu nasze podejrzenia.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button