AKTUALNOŚCI

Podsumowanie akcji Znicz

Zakończyła się akcja Znicz. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom i pieszym poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali także miejsca parkingowe. W województwie lubelskim doszło łącznie do 17 wypadków drogowych, w których 22 odniosły obrażenia.

W tym roku policyjne działania trwały od 31 października do 2 listopada. W tych dniach służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze na bieżąco monitorowali nasilenie ruchu i reagowali na pojawiające się utrudnienia. W wielu miejscach kierowali ruchem ręcznie.

Mundurowych nie zabrakło również na głównych ciągach komunikacyjnych Lubelszczyzny, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Policjanci sprawdzali między innymi prędkość kierujących, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów, w tym dzieci.

W ciągu minionych pięciu dni w województwie lubelskim doszło łącznie do 17 wypadków drogowych, w których 22 osoby odniosły obrażenia. W tych dniach odnotowano także 309 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 86 nietrzeźwych kierujących. Na szczęście nie wydarzył się żaden wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button