AKTUALNOŚCI

70-latek ze Świdnika oszukany podczas zakupu akcji

Mieszkaniec Świdnika stracił blisko 900 złotych chcąc zainwestować w zakup akcji giełdowych znanego koncernu naftowego. Na jednym z portali społecznościowych natrafił na ogłoszenie, odpowiedział na nie, a następnie postępował według poleceń konsultanta…

Do świdnickiej komendy zgłosił się 70-letni mieszkaniec Świdnika, który oświadczył, że został oszukany. Pokrzywdzony znalazł w sieci ofertę inwestycyjną, która zapewniała o codziennym zysku oraz dodatkowym na koniec miesiąca. Mężczyzna wypełnił formularz, podał swoje dane i następnego dnia skontaktował się z nim konsultant.

Rozmówca polecił mężczyźnie zainstalować program na komputerze oraz przelać pieniądze na wskazane konto. 70-latek postąpił zgodnie z instrukcjami i dokonał przelewu 890 złotych. Środki te miały być wykorzystane przez analityków, którzy mieli obracać pieniędzmi i pomnażać dochody. W końcu świdniczanin zaczął podejrzewać, że może mieć do czynienia z oszustami. Gdy zażądał zwrotu pieniędzy, który był gwarantowany na każdym etapie inwestycji, spotkał się z odmową – zablokował pozostałe oszczędności i zgłosił się na policję.

Policja apeluje o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button