AKTUALNOŚCI

Odpowiedzą za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Wczoraj informowaliśmy o odnalezieniu przez policję zwłok 44-latka w jednym z mieszkań w Świdniku. Dziś świdnicka policja ujawnia, że zatrzymano 4 osoby do sprawy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dwie kobiety w wieku 39 i 41-lat oraz 32-latek zostali dzisiaj tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Na poniedziałek zaplanowane są czynności z udziałem 41-latka, który w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym.

Ciało mężczyzny policjanci odnaleźli w czwartek. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że powodem śmierci były obrażenia powstałe w wyniku pobicia. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w miniony wtorek, to jest 2 listopada.

Na podsatwie własnych ustaleń do sprawy policjanci zatrzymali cztery osoby. Dwie kobiety w wieku 39 i 41-lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 oraz 41-lat. Dzisiaj trzy osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na poniedziałek zaplanowane są czynności z udziałem 41-latka, który w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym. Męzczyzna został zatrzymany w środę ponieważ był poszukwiany do innej sprawy.

Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec dwóch kobiet i 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 32-latek odpowiadać będzie w warunkach recydywy i w związku z tym w jego przypadku zagrożenie karą będzie wyższe i wyniesie do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button