SPONSOROWANETURYSTYKA

Wakacje jesienią na Wyspach Kanaryjskich

Jesień w Polsce, nawet jeśli jest słoneczna, nie zachęca do spędzania urlopu w kraju. Mimo wszystko jest chłodno, a nieprzewidywalność aury dodatkowo skłania raczej ku pozostaniu w domu. Szef dał ci urlop w listopadzie? Dogoń lato na Wyspach Kanaryjskich!

Dlaczego warto polecieć na Wyspy Kanaryjskie jesienią?

Urlop kojarzy ci się ze słoneczną plażą i wszechobecnym ciepłem, a do tego chętnie pluskasz się w morzu? To właśnie możesz robić jesienią na Wyspach Kanaryjskich! Średnie temperatury w listopadzie wynoszą aż 22°C, co oznacza, że w południe na pewno jest cieplej. Taką samą temperaturę ma woda w oceanie. Niedużo? Hmmm, nasz rodzimy Bałtyk latem uznajemy za ciepły, gdy temperatura zbliży się do 18°C.

Szczyt sezonu turystycznego na popularnych „kanarach” przypada na miesiące letnie i to nie tylko ze względu na najwyższe temperatury, ale i wakacje szkolne, które we wszystkich krajach wypadają w podobnym terminie. Jesienią jest zdecydowanie mniej turystów, spadają ceny w hotelach, restauracjach i sklepach z pamiątkami. Jednocześnie trzeba pamiętać, że sezon na Wyspach Kanaryjskich trwa cały rok – wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego, szkoły kitesurfingu i nurkowania, puby i dyskoteki są otwarte tak samo latem, jak i jesienią.
Jesień na Wyspach Kanaryjskich przypomina lipiec w Polsce. Jeśli chcesz się o tym przekonać osobiście, zobacz jak możesz spędzić wakacje z ITAKĄ, największym polskim touroperatorem.

Teneryfa – piękna pogoda i moc atrakcji cały rok

reklama reklama

Kiedy myślimy o Wyspach Kanaryjskich, pierwszym skojarzeniem jest zazwyczaj Teneryfa. Już sama jej nazwa zwiastuje rajskie wakacje w tropikach. W rzeczywistości na Teneryfie nie jest może po sezonie zbyt gorąco (ale to przecież lepiej), za to tropikalnej roślinności jest tu co niemiara.

Klimat na Teneryfie nie jest taki oczywisty. W strefie przybrzeżnej, gdzie najsilniej czuć wpływ prądów oceanicznych mamy do czynienia z tropikalnym i subtropikalnym, ale już w głębi wyspy jest to klimat śródziemnomorski. W wyżej położonych miejscowościach temperatura może być nawet o 10°C niższa niż na plaży.

Na północy wyspy jest bardziej wilgotno, a więc i roślinność jest bujniejsza. Tu też można zobaczyć powulkaniczny czarny piasek na plaży. Z kolei na południu jest bardziej słonecznie i sucho, ale i wietrznie. Prawdziwy raj dla surferów.
Teneryfa to nie tylko plaże. Z większych atrakcji warto wymienić Park Narodowy Teide z wieloma szlakami pieszymi i wulkanem Teide w otoczeniu krajobrazu księżcowego, Park Wodny Siam z żywymi rekinami, klify Los Gigantes, Loro Park, gdzie można podglądać delfiny.

Które Wyspy Kanaryjskie warto odwiedzić?

Teneryfa, mimo iż bardzo atrakcyjna, nie jest jedyną wartą odwiedzenia wyspą w Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej siostry także mają do zaoferowania swoje indywidualne atrakcje:

Gran Canaria i jej stolica Las Palmas skrywają dom Krzysztofa Kolumba, a Rezerwat Wydm pozwala choć przez chwilę poczuć się jak na Saharze.

Lanzarote zaprasza w kosmos! Tak można się poczuć w Parku Narodowym Timanfaya. Kiedy 300 lat temu wybuchł tu wulkan, zastygła lawa i magma stworzyła widok, który przywodzi na myśl powierzchnię Marsa. Oczywiście nie cała wyspa jest pokryta lawą. Lanzarote słynie także z uprawy winorośli i cudownych plaż.

La Palma najbardziej znana jest z tego, że… jest mało znana. Ruch turystyczny na wyspie jest mały, liczne szlaki trekingowe i rowerowe praktycznie puste. Na La Palma znajduje się nowoczesne obserwatorium astronomiczne.

La Gomera przyjmuje więcej turystów niż La Palma, ale zdecydowanie mniej niż Teneryfa i Gran Canaria. To dobry wybór dla osób, które chcą odpocząć, ale też mieć w zasięgu ręki typowo turystyczne rozrywki. Wyspa zachwyca unikalnymi lasami wawrzynowymi i krajobrazami nietkniętymi ludzką ręką.

Fuerteventura – najbardziej piaszczysta i najbardziej wietrzna ze wszystkich wysp w tym archipelagu, nic więc dziwnego, że stała się mekką wind i kitesurferów. Koniecznie trzeba odwiedzić Park Przyrody Corralejo, ogród zoologiczno-botaniczny Oasis i jaskinie w Ajuy.

Jak dostać się z Polski na Wyspy Kanaryjskie?

Podróż z Polski na Wyspy Kanaryjskie nie jest skomplikowana. Każda wyspa dysponuje lotniskiem. Samoloty startują z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i Katowic, Rzeszowa i Wrocławia. Warto przeglądać oferty last minute na Teneryfę z ITAKĄ, można upolować jesienne wakacje w bardzo atrakcyjnej cenie.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button