AKTUALNOŚCI

Gmina Mełgiew: Chciała sprzedać narożnik, straciła pieniądze

500 złotych straciła kobieta, która na portalu społecznościowym wystawiła na sprzedaż narożnik. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem prosząc o możliwość zakupu z transportem i zapłatą ubezpieczania…

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się mieszkanka gminy Mełgiew, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Z treści zgłoszenia wynika, że na portalu społecznościowym na lokalnej grupie wystawiła na sprzedaż narożnik. Na jej komunikator skontaktowała się osoba, która chciała go zakupić wraz z transportem przez zaproponowaną firmę kurierską.

Potencjalny kupiec podczas korespondencji przekazał informację, że przesyłkę należy ubezpieczyć. Dodał, że sprzedający musi zapłacić za tą usługę, a potem pieniądze zostaną zwrócone.

Sprzedająca weszła w otrzymany od kupującego link. Po wykonaniu przelewu otrzymała informację o niepowodzeniu transakcji, więc czynność tą powtórzyła, przelewając w sumie 500 złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że może to być oszustwo i odmówiła kolejnej wpłaty, rozmówca zaczął straszyć ja konsekwencjami oraz sprawa karną. Kobieta sprawę zgłosiła na policję.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas sprzedaży i zakupów w sieci.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button