SPORT

Świdniczanin – wśród medalistów Mistrzostw Europy w Kickboxingu

Za nami Mistrzostwa Europy Kadetów Starszych i Juniorów w Kickboxingu w Budvie (Czarnogóra). W turnieju wystartowało 1163 zawodników z 39 krajów. Rywalizacja odbywała się w formułach: Pointfighting, Light Contact, Kick Light, Full Contact i Low Kick.

W kadrze Polski znalazł się zawodnik LKSW Dan Świdnik – Paweł Wilczopolski, który rywalizował wśród kadetów starszych, do 69 kg. W formule pointfighting, w ćwierćfinale, uległ niestety doświadczonemu Niemcowi – Miguelowi Rieslingowi, ale powetował to sobie w formule light-contact, gdzie w pięknym stylu, przed czasem, pokonał w ćwierćfinale zawodnika greckiego – Konstantinosa Bourasa.

W półfinale świdniczanin spotkał się z zawodnikiem rosyjskim – Arturem Tazhetdinovem i po zaciętej walce uległ mu niejednogłośną decyzją 1:2, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy. Warto dodać, że jego rywale w obu kategoriach zdobyli złoto. Gratulujemy!

reklama reklama

Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli w czarnogórskiej Budvie aż 71 medali, w tym 13 z najcenniejszego kruszcu

Medale reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy w Budvie:

Light Contact

Juniorzy (trener Tomasz Janowicz), 6 medali (2-3-1)

złoto

-60kg Michelle Maier ( Jurajska Akademia Sportu Łazy)

+70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra)

reklama reklama

srebro

-84kg Sebastian Kusz (KS Ziętek Team Kalisz)

-89kg Jakub Płachta (KS Centrum Tang Soo Do Pionki)

+94kg Igor Wachowiak (SKF Boksing Zielona Góra)

brąz

-69kg Michał Błotnicki (A&W Team Obrowo)

Kadeci (trenerzy Agnieszka Turchan, Zenon Pawlikowski), 6 medali (0-0-6)

brąz

-37kg Szymon Piłka (Jurajska Akademia Sportu Łazy)

-42kg Olaf Laskowski (KKS Sporty Walki Poznań)

-69kg Bartosz Stańczyk (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo)

-69kg Paweł Wilczopolski (DAN Świdnik)

-60kg Kinga Nowakowska (SKF Boksing Zielona Góra)

+65kg Żaneta Stenka (GOSRiT Luzino)

Kick Light

Juniorzy (trenerzy Bolesław Nowak, Grzegorz Engel), 8 medali (3-4-1)

złoto

-60kg Julia Stasiuk (KKPN Bałtyk Koszalin/ KKS Sporty Walki Poznań)

+70kg Hanna Wysocka (SKF Boksing Zielona Góra)

-94kg Igor Szkodny (Gliwicki Klub Walk Wschodnich Najemnik Gliwice)

srebro

+70kg Wiktoria Ziober (C.S.E. Sparta Chrzanów)

-69kg Szymon Gaczyński (KSW Szczecinek)

-84kg Sebastian Kusz (KS Ziętek Team Kalisz)

+94kg Igor Wachowiak (SKF Boksing Zielona Góra)

brąz

-79kg Piotr Sieliwoniuk (KS X Fight Piaseczno)

Kadeci (trenerzy Rafał Mazurowski, Cecylia Pudlicka), 10 medali (1-4-5)

złoto

+69kg Sebastian Jędraś (KS X Fight Piaseczno)

srebro

-55kg Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo)

-37kg Konrad Wiśniewski (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

-63kg Oskar Ciepłuch (KS Piechotka Team Zalewo)

-69kg Bartosz Sikora (Center-Team Odolanów)

brąz

-47kg Xavier Rzeszut (KS Sporty Walki Piła)

-37kg Klaudia Mikołajewska (KS Sporty Walki Piła)

-60kg Aniela Misiaczyk (KS Polonia 1912 Leszno)

-65kg Julia Kamińska (CSW Champion Lubawa)

+65kg Oliwia Perwińska (SKF Boksing Zielona Góra)

Pointfighting

Juniorzy (trener Rafał Karcz), 1 medal (0-1-0)

srebro

-60kg Michelle Maier (Jurajska Akademia Sport Łazy)

Kadeci (trenerzy Emilia Szabłowska, Mateusz Dylawerski), 5 medali (0-0-5)

Brąz

-42kg Kacper Szymczuk (Akademia Sztuk Walki Go-Fight Łęczna)

-57kg Jonasz Gortat (Knock-Out Team Bełchatów)

-42kg Nina Śmigielska (Ninja Academy Warszawa)

-60kg Wiktoria Lendzion (Top Team Poland)

+65kg Żaneta Stenka (GOSRiT Luzino)

K-1 (trenerzy Maciej Domińczak, Tomasz Szczepaniuk), 9 medali (2-2-5)

Juniorzy starsi

złoto

-70kg Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk)

srebro

-60kg Zuzanna Kusiak (Stowarzyszenie Wiśniewski kick-boxing Piaseczno-Łoziska)

brąz

-71kg Szymon Kałużny ( Striker Turek)

-81kg Jan Kuczmaja (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)

-52kg Julia Wojtan ((KS Dragon Starachowice)

-48kg Natalia Matusz (Oświęcimski Klub Karate)

Juniorzy młodsi

złoto

-56kg Zuzanna Topór (Max Boxing Klub)

srebro

-52kg Wiktoria Przybylska (KS Pretorium Poznań)

brąz

-48kg Agata Durczyńska (KS Pretorium Poznań)

Low Kick (trenerzy Tomasz Szczepaniuk, Maciej Domińczak), 10 medali (2-3-5)

Juniorzy starsi

złoto

-60kg Julia Marciniak (KSW Szczecinek)

srebro

-60kg Julia Niewiadomska (Gladiator Binczarowa)

-75kg Armin Wilczewski (Rebelia Kartuzy)

brąz

-86kg Aleksander Kowalczyk (Striker Turek)

-48kg Julia Marciniak (Łaski Klub Sztuk Walki)

Juniorzy młodsi

złoto

-52kg Zuzanna Szczepanik (Rawski Klub Karate Kyokushin Rawa Mazowiecka)

srebro

-67kg Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy)

brąz

-60kg Oliwia Głodek (Max Boxing Klub)

-51kg Jakub Pawelczak (KS Pretorium Poznań)

+81kg Daniel Jurzyk (TKKF Ognisko Siedlce)

Full Contact (trener Włodzimierz Trzeciak), 16 medali (3-7-6)

Juniorzy starsi

złoto

Oliwia Ściągaj (KS X Fight Piaseczno)

srebro

-52kg Gabriela Migda (UKS „Evan” Nowy Sącz)

-70kg Joanna Mucha (Gladiator Binczarowa)

+70kg Oliwia Mielczarek (KS AZS AWF Warszawa)

-67kg Julian Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

-91kg Piotr Glegoła ( Radomski Klub Kickboxingu „Kick-Sport”)

brąz

-60kg Oskar Sobański ( KO Gym Świebodzice)

-75kg Bartosz Papierz (KKT Bałtyk Koszalin)

-81kg Jan Matyjaszczyk (KS Prosna Kalisz)

-86kg Bartosz Grudziński (KS Prosna Kalisz)

-48kg Natalia Zarzycka (KSW Łuków)

Juniorzy młodsi

złoto

+60kg Barbara Skrzypczak (KKS Sporty Walki Poznań)

-60kg Mieszko Siemiątkowski (Sekcja Kickboxingu Zamek Expom Kurzętnik)

srebro

-54kg Max Kowanek (KS Polonia 1912 Leszno)

+81kg Olaf Pera (KS Ziętek Team Kalisz)

brąz

-67kg Szymon Romaniszyn (KS Dragon sekcja Gorzów Wielkopolski)

Źródło: LKSW Dan Świdnik/Polski Związek Kickboxingu

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button