AKTUALNOŚCI

Efekty akcji ,,Trzeźwość i narkotyki” w powiecie świdnickim

W miniony weekend świdniccy policjanci prowadzili działania wojewódzkie pn. ,,Trzeźwość i narkotyki”. Celem tych działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili trzech kierujących na tzw. podwójnym gazie.

W minioną sobotę policjanci świdnickiej drogówki przy wsparciu policjantów z wydziału prewencji prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwość i narkotyki”. Głównym celem tego rodzaju działań każdorazowo jest eliminowanie z ruchu kierujących będących pod działaniem alkoholu lub środków odurzających, a co za tym idzie poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.

Prowadząc działania na terenie całego pow. świdnickiego policjanci przeprowadzili łącznie 646 kontroli drogowych pod kątem stanu trzeźwości kierujących, jak również pod kątem ewentualnego zażycia przez nich środków odurzających. Niestety trzech z kontrolowanych kierowców jak się okazało było w stanie nietrzeźwości.

Rekordzista miał 3,3 promila alkohol w wydychanym powietrzu. Wpadł w miejscowości Trzeszkowice po tym jak widząc oznakowany radiowóz nagle zjechał w gruntową drogę. Kierowca wyszedł z pojazdu. Zataczał się, przewracał. Nie mógł się utrzymać o własnych siłach na nogach. Patrolowcy, którzy zatrzymali mężczyznę, sprawdzając dokumenty zarówno mężczyzny jak i kierowanego przez niego pojazdu marki Audi ujawnili, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych, a kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po sporządzeniu dokumentacji służbowej 48-latek trafił pod opiekę żony. Natomiast jego auto na parking strzeżony.

Teraz dokumentacja poszczególnych spraw trafi do decyzji sądu karnego. Wszystkim nietrzeźwych zostały zatrzymane prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

reklama reklama

Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.  Zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button