AKTUALNOŚCISPONSOROWANEŻYCIE I STYL

Kuchnia w stylu skandynawskim – jakie płytki do kuchni skandynawskiej?

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, gdy wyobrażamy sobie Skandynawię to krajobraz pełen śniegu aż po horyzont, opowieści o wikingach oraz ogień trzaskający w kominku w uroczej chatce. To właśnie urokliwe, przytulne skandynawskie domki pełne światła stały się inspiracją dla stylu skandynawskiego, który na dobre zagościł w polskich domach. Jeśli marzy Ci się przestronna, minimalistyczna, ale pełna uroku i nastrojowa kuchnia to nasze rady pomogą Ci dobrać podłogę odpowiednią dla stylu skandi.

Naturalne materiały w kuchni w stylu skandynawskim

W skandynawskich kuchniach królują naturalne materiały. Drewno od zawsze było najłatwiej dostępnym materiałem na dalekiej północy stąd nie tylko drewniane podłogi, drzwi, meble i ramy okienne, ale także pokrycia ścian.

Drewniana podłoga to idealny wybór dla tych, którzy chcą podkreślić klimat swojej kuchni. Zwróć uwagę by drewno było jasne, pokryte bardzo wyraźnymi słojami i sękami. Mile widziane będą długie, proste deski zwane dylami, które robią szalenie efektowne wrażenie. Często są one bielone czy postarzane, co dodatkowo nadaje im bardziej naturalnego charakteru. Specjaliści od drewnianych podłóg polecają te wykonane z dębu cechujące się ogromną wytrzymałością i trwałością. Warto zwrócić również uwagę na rodzimą olchę lub buk oraz, charakteryzujące się wysoką odpornością na wahania temperatury i dużą wilgotność, gatunki egzotyczne. Dużą popularnością cieszy się także modrzew sybersyjski.

Jedynym minusem naturalnych materiałów jest ich cena, obecnie bardzo wysoka ze względu na braki surowców. Dlatego warto pokusić się o rozsądną alternatywę w postaci paneli, które w zasadzie nie różnią się wyglądem od drewnianej podłogi. Ten typ podłoża ma wiele zalet. Oprócz ceny omija nas także konieczność cyklinowania i malowania. Jeśli zdecydujemy się na panele wybierajmy te w odcieniach szarości czy bieli, a także miodu.

reklama reklama

Piękno pod rękę z funkcjonalnością – płytki do kuchni w stylu skandi

Podłoga we wnętrzach w stylu skandynawskim potrafi wzbudzić spore kontrowersje, szczególnie wśród zagorzałych orędowników tej estetyki. Jeśli drewniana podłoga czy panele nie są dla Was satysfakcjonujące i zastanawiacie się czy płytki do kuchni w stylu skandynawskim są dobrym wyborem to z całą pewnością będzie to strzał w dziesiątkę. Wnętrza w tej estetyce łączą wszak to co proste i piękne z tym co funkcjonalne i tu płytki sprawdzą się idealnie.

Jeśli zależy nam na podłodze w klasycznym skandynawskim stylu warto wybrać płytki podłogowe, które przypominają drewniane deski. Wybierając podłogę możemy pokusić się o odrobinę szaleństwa w postaci heksagonów, rombów, kafelek trójkątnych czy patchworkowych. Wszystko to utrzymane w barwach szarości, bieli, granatu czy czerni. Dużą popularność zyskuje ostatnio mariaż drewnianej podłogi z płytkami ceramicznymi. Lite deski fantazyjnie przechodzą w oryginalny wzór w postaci kafli, które umieszcza się w okolicy zabudowy kuchennej, co pozwala na uniknięcie uszkodzenia podłogi w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć i urazy mechaniczne.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button