AKTUALNOŚCI

Kwarantanna dla podróżujących do Polski?

Jak poinformowała dziś Polska Agencja Prasowa bardzo możliwe, że rząd wprowadzi już od grudnia obowiązek kwarantanny dla podróżujących z państw, w których stwierdzono obecność wariantu koronawirusa omikron – powiedział dziś w Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak dodał Minister Zdrowia obowiązek kwarantanny miałby zostać nałożony na osoby przybywające z krajów, gdzie jest odnotowany wariant omikron. Z kwarantanny zwalniać będzie test. Przypomnijmy jednak, że do tej pory w Polsce było stosowane rozwiązanie, że mógł on być wykonany dopiero po siódmym dniu. A, Niedzielski stwierdził, że prawdopodobnie utrzymane zostanie rozwiązanie, w którym szczepienia zwalniają z kwarantanny.

– Tutaj trzeba działać bardzo pilnie i na pewno te zmiany zostaną wprowadzone od początku grudnia – powiedział minister. Obecnie trwają już prace na listą państw.

Przypomnijmy, że do tej pory w Europie wariant omikron wykryto w: Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Danii oraz Austrii. W weekend o prawdopodobnych przypadkach na swoim terenie poinformowały Czechy oraz Francja.

Na świecie przypadki nowego wariantu potwierdzono głównie w Botswanie, RPA oraz w Malawi, Izraelu, Hongkongu, Australii i w Kanadzie.

reklama reklama

źródło: PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button