AKTUALNOŚCI

Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń

Lubelscy policjanci po raz kolejny rozpoczęli wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń w autobusach komunikacji miejskiej. W okresie przedświątecznym większą liczbę patroli będzie można spotkać także w galeriach handlowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych. Przypominamy też, że od jutra zmieniają się limity osób w obiektach.

W związku z wysoką liczbą zachorowań na koronawirusa lubelscy policjanci prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń. Od pewnego czasu patrole można spotkać w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz w środkach transportu publicznego. Teraz w okresie przedświątecznym patroli skierowanych do działań będzie więcej.

Policjantów można spotkać przede wszystkim w autobusach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy pasażerowie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowują dystans społeczny. Ponadto mundurowi częściej będą odwiedzać galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe oraz lokale gastronomiczne i kina.

Osoby naruszając przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto przypominamy, że od 1 grudnia zmieniają się limity osób w obiektach. Według rozporządzenia będzie obowiązywać limit jednej osoby na 15 mkw. na siłowniach, w klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach (obecny limit to jedna osoba na 10 mkw.). Maksymalnie 100 osób będzie mogło uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek (obecny limit to 150 osób).

reklama reklama

Limit jednej osoby na 15 mkw. obowiązywać będzie również w obiektach handlowych (obecnie jedna osoba na 10 mkw). Więcej na ten temat nowych obostrzeń pisaliśmy tutaj-link.

źródło: policja Lubelska

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button