PIERWSZA WYGRANA KADETÓW ASPS AVIA!

Siatkarska drużyna kadetów Autonomicznej Sekcji Piłki Siatkowej Avia Świdnik wygrała swój pierwszy mecz w Lidze Wojewódzkiej. Na parkiecie w Krasnymstawie świdniczanie pokonali tamtejszy Klub Piłki Siatkowej 3:2 (15:25, 26:24, 25:14, 16:25, 15:9).  Avia: Wojciech Błaziak, Jakub Pranagal, Michał Teluk, Maciej Mrozek, Paweł Zalewski, Karol Bańka, Konrad Gołębiowski, Marcin Pulikowski, Szymon Wojciechowski, Rafał Żurman.
KADECI AVIA
Pierwszy set to bardzo słaba gra świdniczan, szczególnie w polu zagrywki i przyjęciu. Wyglądało na to, że powtórzy się sytuacja z poprzednich ligowych spotkań. W drugim secie na szczęście naszym udało się poprawić grę w tych elementach i utrzymać koncentrację do końca co zaowocowało wygraną na przewagi 26:24.
Trzeci set to bardzo dobra gra na zagrywce Szymona Wojciechowskiego. Wykonał osiem albo dziewięć trudnych serwisów w połowie seta i dał nam bezpieczną przewagę, którą utrzymaliśmy do końca tej partii. Niestety czwarty set to znów nasza słaba postawa, brak pomysłu i błędy własne. Na tie-breaka chłopcy wyszli bardzo skoncentrowani i od razu przełożyło się to na wynik. Tego seta rozpoczęliśmy od prowadzenia 4:0. Do końca meczu zwiększaliśmy tylko przewagę nad rywalem wygrywając 15:9. Wygrana cieszy szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w nadchodzący weekend czeka nas drugi turniej o mistrzostwo województwa lubelskiego w kategorii młodzików. To zwycięstwo na pewno doda chłopakom wiary w siebie – powiedział po powrocie z Krasnegostawu trener Avii Dariusz Kuźma.