AKTUALNOŚCI

Piaski: Fontanna zyskała nowe oblicze

Fontanna miejska w centrum Piask została poddana gruntownej przebudowie. W pełnej okazałości mieszkańcy będą mogli ją ocenić po okresie zimowym, kiedy zostanie uruchomiona.

Fontanna w całości jest wykonana z rekonstruowanego piaskowca. W ramach przebudowy zostały wykonane nowe instalacje technologiczne, które wymuszają cyrkulację i uzdatniają wodę obiegową, ponadto wykonano nowe dysze wodne. Cała fontanna zyskała również nowe podświetlenie efektów wodnych.

fot. LGD „Dolina Giełczwi”

To już kolejny odebrany punkt aktywnego wypoczynku na obszarze LGD „Dolina Giełczwi”, zrealizowany w ramach projektu współpracy pn. „Sieć Punktów Aktywnego Wypoczynku i Rekreacji” w partnerstwie z 3 innymi lokalnymi grupami działania.

W październiku został ukończony pierwszy z pięciu zaplanowanych punktów. Nowe miejsce do spędzania czasu wolnego zyskali mieszkańcy gminy Trawniki. Obok budynku Gminnego Ośrodka Kultury powstały alejki parkowe, zamontowano ławki, ustawiono także urządzenia do aktywnej rekreacji.

W listopadzie został odebrany drugi punkt aktywnego wypoczynku. W Kolonii Jacków, w gminie Mełgiew stanęła drewniana altana, huśtawka, grill oraz stojaki na rowery. Z dwóch stron altany rozmieszczono urządzenia zabawowe.

reklama reklama

Projekt współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020.

źródło: LGD „Dolina Giełczwi”

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button