AKTUALNOŚCI

Święty Mikołaj miał wielu pomocników

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku, bo tylko raz w roku są Mikołajki. Z tej okazji do podopiecznych Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „NASZ DOM” w Rybczewicach Drugich trafiły upominki i słodkości. Dzieci miały również okazję gościć u siebie prawdziwego Św. Mikołaja, który w tym roku miał wielu pomocników.

Dzięki zbiórce, przeprowadzonej wśród pracowników Urzędu Gminy Rybczewice, udało się przygotować i dostarczyć paczki ze słodyczami dla wszystkich podopiecznych placówki. Była też okazja, by porozmawiać, a nawet przytulić się do Mikołaja!

Empatii i wrażliwości nie zabrakło także uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół w Piaskach. Od 24 listopada do 5 grudnia trwała zbiórka darów dla dzieci, w postaci m.in. środków czystości, słodyczy, kosmetyków i zabawek, które dostarczano do szkoły w Piaskach oraz do ZS w Piaskach – w Szkole Branżowej I stopnia z lokalizacją w Trawnikach.

„Dzień pełen wrażeń i wielu odwiedzin. Kolejny Mikołaj o nas nie zapomniał również w tym roku. Chcemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę dla naszych wychowanków” – piszą wdzięczni pracownicy placówki na swoim FB.

Okazję do obdarowania dzieci wykorzystali także członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy Krzczonów „Sołtysy”, którzy już po raz drugi wraz ze Świętym Mikołajem Biskupem odwiedzili wychowanków „Naszego Domu” w Rybczewicach Drugich ze słodkimi prezentami.

Placówka „NASZ DOM” mieści się w niewielkim domu, usytuowanym w Rybczewicach Drugich. Opiekuje się 14. dzieci, którym stara się stworzyć przyjazną atmosferę do spokojnego wzrastania i rozwoju.

fot. ZS Piaski/ UG Rybczewice

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button