AKTUALNOŚCI

Piaski: Pijany kierowca ciągnika

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 39-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, który wczoraj w Piaskach kierował ciągnikiem. Postronna kobieta widząc, że jego zachowanie może świadczyć o tym, że jest pijany, zajechała mu drogę.

fot. Policja

Wczoraj około godz. 18.00 na stacji paliw w Piaskach kobieta zauważyła, że kierowca dziwnie się zachowuje. W jej ocenie mężczyzna mógł być nietrzeźwy. Kobieta jadąc za ciągnikiem utwierdziła się w swoim podejrzeniu. Wówczas zajechała drogę ursusowi. O całym zdarzeniu powiadomiła również Policję.

Badanie alkomatem potwierdziło stan nietrzeźwości mężczyzny. Urządzenie wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 39-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego.

Dzięki czujności kobiety, nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Reklama
reklama reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button