AKTUALNOŚCI

Szlachetna Paczka Świdnik nie przestaje grać

Za nami Weekend Cudów, czyli finał projektu Szlachetna Paczka. Świdniczanie uczestniczą w akcji już po raz kolejny. Udało się znaleźć darczyńców dla wszystkich zgłoszonych potrzebujących z powiatu świdnickiego. W tym roku wolontariusze odwiedzili 60 rodzin. Ostatecznie do akcji włączono 25 z nich. Osobom potrzebującym wsparcia brakowało m.in. odzieży, żywności, sprzętu AGD czy mebli.

Przygotowane paczki przekazywano do magazynu, jakim stało się pomieszczenie w budynku Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. W dniach 10-12 grudnia, podczas finału projektu wolontariusze przekazywali je wszystkim zgłoszonym potrzebującym.

Ale Szlachetna Paczka Świdnik nie przestaje grać. Już 19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbędzie się uroczysty koncert, podczas którego wystąpią: Rafał Maruszak z Orkiestrą Dętą z Gminy Mełgiew, wokaliści i muzycy Ogniska Muzycznego w Świdniku oraz zespół WITA – MINA D, prezentujący mieszankę muzyki reggae, rap, pop z elementami jazzu. Start o godz. 17.20, wstęp wolny!

Szlachetna Paczka to projekt społeczny realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Od 2001 roku wolontariusze spotykają się z potrzebującymi i gdy poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do projektu.

Do ogólnopolskiego projektu włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Rodziny włączone do Paczki należą do jednej z kategorii: „starość i samotność”, „start w samodzielność”, „chore lub niepełnosprawne dziecko”, „rodzina wielodzietna”, „choroba w rodzinie”, „nieszczęście”, „samotny rodzic” i „inne”.

Reklama
reklama reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button