AKTUALNOŚCI

Odblaskowa choinka w Świdniku

Wzorem ubiegłego roku przed Urzędem Miasta Świdnik stanęła wyjątkowa choinka. Na drzewku obok tradycyjnych ozdób jak bombki i łańcuchy zawisły odblaski. Każdy mieszkaniec miasta może sobie taki element zabrać z drzewka, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i być bardziej widocznym na drodze po zmroku.

Wspólna inicjatywa świdnickiej Policji, Urzędu Miasta w Świdniku oraz Nadleśnictwa Świdnik cieszyła się dużą popularnością w roku ubiegłym. Dziś przed budynkiem urzędu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku oraz zastępca Burmistrza wraz z pracownikami przystroili świąteczne drzewko.Na choince pojawiły się odblaski, które każdy może zabrać ze sobą. Celem przedsięwzięcia jest promowanie bezpieczeństwa na drodze.

Noszenie odblasków jest niezmiernie ważną rzeczą. Dlatego policja nieustannie zachęca pieszych oraz rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają ich bezpieczeństwo. Przypomnijmy, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button