AKTUALNOŚCI

Piaski: Kolejne oszukane osoby

Kolejne dwa oszustwa zostały przyjęte przez Komisariat Policji w Piaskach. Jedno dotyczyło zakupu mebli z reklamy, która pojawiła się na portalu społecznościowym, a drugie utraty pieniędzy w wyniku kliknięcia w link z wiadomości tekstowej z informacją o lokalizacji paczki.

Do Komisariatu w Piaskach stawiła się 25-latka, która tłumaczyła, że przeglądając portal społecznościowy zauważyła reklamę interesujących mebli. Po kliknięciu w reklamę napisała wiadomość z informacją, że chciałaby kupić fotele. Podczas korespondencji podano kobiecie numer konta, na jaki ma przelać sumę 650 złotych oraz zapewniono, że przesyłkę otrzyma w konkretnym terminie. Gdy po upływie wskazanego czasu przesyłka nie dotarła, kobieta próbowała się skontaktować z firmą, jednak bezskutecznie.

Drugie zawiadomienie złożyła 45-latka, która otrzymała na swój numer telefonu wiadomość tekstową. Zawierała ona informację, że ma do odebrania paczkę oraz link, który rzekomo miał paczkę zlokalizować. Kliknięcie w link spowodowało zawieszenie telefonu i brak możliwości skorzystania z niego. Po upływie godziny telefon samoczynnie wrócił do funkcjonowania. Po kilku dniach otrzymała od swojego operatora fakturę na kwotę ponad 800 złotych. Chcąc wyjaśnić sprawę 45-latka dowiedziała się, że z jej numeru telefonu zostało wysłanych ponad 3700 wiadomości tekstowych.

Policjanci kolejny raz zwracają się z apelem o zachowanie najwyższej czujności przy zakupach internetowych oraz przestrzegają przed klikaniem w linki, które przychodzą do nas za pośrednictwem SMS.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button