AKTUALNOŚCI

Mieszkaniec Świdnika stracił prawie 30 000 złotych

Świdniczanin chciał zarobić na funduszach inwestycyjnych, a stracił prawie 30 000 zł. Po otrzymaniu telefonu z propozycją inwestowania – postępował zgodnie z otrzymywanymi poleceniami. W efekcie obiecanego zysku popadł w tarapaty finansowe.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 60-letni mieszkaniec miasta, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Zrelacjonował, że otrzymał telefon od kobiety, która oświadczyła, że zajmuje się funduszami inwestycyjnymi i zaproponowała mu rozmowę z analitykiem, który pomoże mężczyźnie w całej procedurze. Mężczyzna podał swój adres mailowy, na który otrzymał link przekierowujący go do instalacji tzw. „zdalnego pulpitu”, to jest programu Any Desk. 60-latkowi polecono, aby wpłacił kwotę 200 dolarów jako pierwszej i obowiązkowej inwestycji.

Po pewnym czasie otrzymał kolejny telefon z informacją, że posiada już zysk z inwestycji i poproszono go o padanie danych karty oraz numeru zabezpieczającego celem wypłacenia środków pieniężnych. Oszuści dzięki otrzymanym danym oraz dzięki dostępowi do telefonu i komputera za pośrednictwem zdalnego pulpitu wyprowadzili z konta mężczyzny pieniądze. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustów – zgłosił się na policję.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button