AKTUALNOŚCI

Dwoje mieszkańców Świdnika straciło pieniądze

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawiło się dwoje mieszkańców miasta, którzy zgłosili, że zostali oszukani. Jedno zawiadomienie dotyczyło oszustwa podczas sprzedaży przedmiotu, drugie przy zakupie. Policja cały czas apeluje o zachowanie czujności podczas transakcji internetowych.

Mieszkanka Świdnika zgłosiła, że na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż poduszkę ciążową i przez komunikator skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Przesłał zgłaszającej link do formularza, gdzie podała swoje dane. Oszust będąc w posiadaniu tych danych wypłacił z jej konta 600zł.

Drugie zgłoszenie dotyczyło mieszkańca Świdnika, który znalazł na portalu ogłoszeniowym informację o sprzedaży koparki do kryptowalut. Skontaktował się z ogłoszeniodawcą poza portalem i ustali finalną cenę na kwotę 25000zł. Polecono mężczyźnie, aby dokonał wpłaty zaliczki w kwocie 5000zł, a następnie będzie mógł osobiście odebrać towar. Po zrealizowaniu przelewu kontakt ze zgłaszającym urwał się. Mężczyzna sprawdził również adres, który widniał na przelewie, na który dokonał wpłaty. Okazało się, że to pustostan.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button