ŻYCIE I STYL

Od Trzech Króli do Bożego Narodzenia – kalendarium długich weekendów w 2022 roku

W 2022 roku pracownicy będą mieli możliwość skorzystania z ośmiu tak zwanych długich weekendów. Poniżej publikujemy ich kompletną listę.

Łącznie w 2022 roku dni ustawowo wolnych od pracy jest 13. Są to: 1 stycznia (Nowy Rok – sobota), 6 stycznia ( Trzech Króli – czwartek), 17 kwietnia (Wielkanoc – niedziela), 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny – poniedziałek), 1 maja (Święto Pracy – niedziela), 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja – wtorek), 5 czerwca (Zielone Świątki – niedziela), 16 czerwca (Boże Ciało – czwartek), 15 sierpnia (Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – poniedziałek), 1 listopada (Wszystkich Świętych – wtorek), 11 listopada (Święto Niepodległości – piątek), 25 grudnia (Boże Narodzenie- niedziela), 26 grudnia (Boże Narodzenie – poniedziałek).

Lista długich weekendów w 2022 roku:

Trzech Króli

Pierwsza okazja, by skorzystać z długiego weekendu nadarzy się już na początku 2022 roku. Święto Trzech Króli wypada w czwartek, wystarczy zatem wziąć wolne w piątek 7 stycznia, by cieszyć się czterema dniami odpoczynku z rzędu. Niektórzy pracownicy nie będą nawet musieli brać wolnego, ponieważ część pracodawców właśnie 7 stycznia oddaje pracownikom dzień wolny za Nowy Rok, który wypada w sobotę.

reklama reklama

Można również wydłużyć czas wolny od pracy do dziewięciu kolejnych dni (od 1 do 9 stycznia) biorąc trzy dni urlopu w dniach 3, 4 i 7 stycznia. Drugiej takiej okazji w 2022 roku już się nie doczekamy.

Wielkanoc

Na Wielkanoc czeka nas tradycyjnie trzydniowy weekend. W tym roku potrwa on od soboty 16 kwietnia do poniedziałku 18 kwietnia.

Majówka

W tym roku 1 maja wypada w niedzielę, a to oznacza, że niestety nie przysługuje nam z tego tytułu dodatkowy dzień wolny. Tak więc tegoroczna majówka może być co najwyżej czterodniowa (30 kwietnia-3 maja), jeśli weźmiemy dzień urlopu na poniedziałek 2 maja.

Boże Ciało

Boże Ciało zawsze wypada w czwartek, dzięki czemu wystarczy wziąć wolny piątek, by skorzystać z czterodniowego wypoczynku. W tym roku będą to dni od 17 do 20 czerwca.

Święto Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia wypada w tym roku w poniedziałek, toteż sierpniowy długi weekend potrwa trzy dni od 13 do 15 sierpnia.

Wszystkich Świętych

Na następny długi weekend przyjdzie nam czekać aż do jesieni. Dzień Wszystkich Świętych wypada we wtorek, wystarczy zatem wziąć wolne w poniedziałek 31 października, by zyskać czterodniowy weekend od soboty 29 października do wtorku 1 listopada.

Święto Niepodległości

Dzień Niepodległości wypada w tym roku w piątek, zatem nie ma konieczności brania urlopu, by cieszyć się trzydniowym weekendem od 11 do 13 listopada.

Boże Narodzenie

W 2022 roku Boże Narodzenie nie daje niestety okazji do długiego świętowania. Wigilia wypada w sobotę, pierwszy dzień świąt w niedzielę, zaś drugi w poniedziałek. Tak więc trzydniowy długi weekend to wszystko, na co możemy liczyć.

źródło: PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button