AKTUALNOŚCI

Pierwszy przypadek wariantu Omikron w Świdniku

Rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała, że na dzień 5 stycznia 2022 roku w województwie lubelskim potwierdzono badaniami laboratoryjnymi łącznie 3 przypadki wariantu Omikron wirusa SARS-COV-2. Wśród zakażonych nowym wariantem koronawirusa jest mieszkaniec Świdnika.

„Poza wcześniej potwierdzonym 1. przypadkiem zakażenia tym wariantem koronawirusa u osoby z Lublina, dziś otrzymaliśmy potwierdzenie zakażenia u 1. osoby z Chełma i 1. osoby ze Świdnika. Są to przypadki zakażenia niezależne od ogniska w Lublinie. Nadal czekamy na wyniki sekwencjonowania u 5. osób z kontaktu z osobą z Lublina. Osoby zakażone wariantem Omikron nie mają objawów, które wskazywałyby na potrzebę hospitalizacji.” – informuje Agnieszka Strzępka.

Prowadzone jest intensywne dochodzenie epidemiczne i pobierane są wymazy od wszystkich osób, które miały kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie wariantem Omikron.

Minionej doby w całej Polsce odnotowano 17 196 kolejnych zakażeń koronawirusem. Zarejestrowano 632 przypadki śmiertelne (183 – wyłącznie z powodu Covid-19).

W naszym powiecie odnotowano 38 nowych zakażeń, nie zarejestrowano natomiast zgonów z powodu infekcji Covid-19. Wykonano 250 testów, a 282 mieszkańców objęto kwarantanną.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button