AKTUALNOŚCI

Uroczyste ślubowanie

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W szeregach świdnickiej jednostki powitano dwoje nowych mundurowych.

Policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk I Zastępcy Komendanta i już wkrótce wyjadą na szkolenie, po którym rozpoczną służbę na terenie powiatu.

Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby stróżów prawa mają skromniejszy charakter i odbywają się w macierzystych jednostkach. Wczoraj w Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Świdniku słowa roty ślubowania wypowiedziało dwoje nowych policjantów. Następnie z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku komisarza Tomasza Jachowicza otrzymali legitymacje służbowe.

Komendant pogratulował policjantom i życzył sukcesów na nowej drodze zawodowej i satysfakcji z wykonywanego zawodu, podkreślając jednocześnie jak wymagająca poświęcenia jest służba w Policji.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu świdnickiego.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button