AKTUALNOŚCI

Dostali mandaty po 2500 złotych

Od 1 stycznia zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym. Wysokość mandatów w przypadku niektórych artykułów wzrosła znacząco. O dotkliwej wysokości obowiązujących nowych stawek przekonali się już kierowcy, którzy otrzymali mandaty w wysokości 2500 złotych.

fot. Policja

Wczoraj w miejscowości Dorohucza policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 19-latka z gminy Trawniki, który jechał na rowerze. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi nałożyli na 19-latka mandat karny kredytowany w kwocie 2500 złotych.

Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.

Kolejną osobą, która otrzymała wysoki mandat w kwocie 2500 złotych był 23-letni kierowca pojazdu marki Toyota, który w sobotę na przejściu dla pieszych w Świdniku potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Na szczęście pieszy nie doznał obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane na kolizję drogową, która zakończyła się w postępowaniu mandatowym.

Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i o ostrożność na drodze.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button