AKTUALNOŚCI

Co ma wspólnego minister ze Świdnika, polski raper i LGBT?

Na mapie Świdnika a dokładnie na mapie Google pojawiły się nazwy kilku miejsc w Świdniku. Na jedną z nich zwróciłam nam uwagę mieszkanka Świdnika. Jak się okazuje jest ich więcej. Noszą nazwy związane z ministrem Arturem Soboniem, raperem Bedoesem oraz skrótowcem LGBT. Nie jest to odosobniona sytuacja, ostatnio w mediach pojawiła się informacja dotycząca pojawienia się na mapie Google ulicy im. Inflacji Morawieckiego. A jakie „nowości” stworzono w Świdniku?

Pierwsze co należy podkreślić to, to że żadna z wymienionych poniżej nazw tak naprawdę nie funkcjonuje w rzeczywistości, takich zmian w mapach Google nie jest trudno dokonać. Stoją za nimi zapewne lokalni „żartownisie”. Jeszcze chwilę temu kościół pod wezwaniem św. Kingi został przemianowany na „parafię Św. A. Sobonia”– pochodzący ze Świdnika poseł na Sejm wybrany z list PiS a obecnie także sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologi. Jest to jednak już nieaktualne a kościół widnieje na mapach jako „parafia Św. Bedoesa” czyli polskiego rapera, autora tekstów oraz założyciel zespołu 2115 Gang pochodzącego z Bydgoszczy.

Nazwisko A. Sobonia wykorzystano jednak nie tylko do zmiany nazwy świdnickiego kościoła. Posłużyło również do przemianowania fontanny znajdującej się przy ul. Niepodległości oraz skateparku w sąsiedztwie Al. Lotników Polskich. Teraz noszą nazwy „fontanna Artura Sobonia” oraz „soboniowy skatepark”.

Nową nazwę zyskał także Urząd Stanu Cywilnego w Świdniku. Teraz widnieje pod nazwą „Urząd Stanu Cywilnego LGBT”. Nanoszenie tego typu zmian to coraz częstsza praktyka „żartownisiów” dotycząca wielu miejscowości, nie tylko Świdnika. W teorii takie zmiany mogą być nieszkodliwe, jednak mogą także wprowadzać w błąd czy też bulwersować część mieszkańców. Co należy zrobić, by zmienić nieprawdziwe informacje?

Otwórzyć Mapy Google a następnie odszukać i wybrać miejsce, które chcemy zgłosić do sprawdzenia. Następnie należy zaproponować zmianę i wybrać powód, dla którego należy to zrobić. Na końcu należy kliknąć: Prześlij.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button