AKTUALNOŚCI

Gmina Mełgiew: Kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu

Za niestosowanie się do wyroku sądu karnego, jazdę na tzw. podwójnym gazie oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 30-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Mężczyzna wczoraj doprowadził do zdarzenia drogowego i odjechał. Jak się okazało miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Wczoraj około godziny 18.30 policjanci świdnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Janówek znajduje się kierowca pojazdu marki Nissan, który chwilę wcześniej uczestniczył w zdarzeniu drogowym w Świdniku Dużym. Jak wynikało z dotychczasowych ustaleń kierujący nissanem w trakcie wymijania nagle zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym z na przeciwka citroenem. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci wylegitymowali zatrzymanego kierowcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Podejrzenie policjantów, że mężczyzna jest nietrzeźwy potwierdziło badanie stanu jego trzeźwości. Urządzenie wskazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzając posiadane przez 30-latka dokumenty funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz 30-latek ponownie odpowie przed sądem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a tym samym niestosowanie się do wyroku sądu karnego. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button