AKTUALNOŚCI

Wpadka dwóch pijanych kierowców

W środę świdniccy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wpadł podczas kontroli drogowej świdnickiej drogówki, a drugi dzięki telefonicznemu zgłoszeniu. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 15.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji w miejscowości Gardzienice Pierwsze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi, który według mundurowych jechał niepewnie. Okazało się, że na „styl” prowadzenia pojazdu wpłynął alkohol, pod którego działaniem znajdował się 31-letni kierowca.

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł dzięki uwadze świadka sytuacji, który widząc nierówny tor jazdy Peugeota, zaalarmował policję. Do tego zdarzenia doszło w Nowym Krępcu. Na miejscu patrol zatrzymał opisywany pojazd. Samochodem kierował 42-latek, a badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button