AKTUALNOŚCI

Wpadka dwóch pijanych kierowców

W środę świdniccy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wpadł podczas kontroli drogowej świdnickiej drogówki, a drugi dzięki telefonicznemu zgłoszeniu. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 15.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji w miejscowości Gardzienice Pierwsze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi, który według mundurowych jechał niepewnie. Okazało się, że na „styl” prowadzenia pojazdu wpłynął alkohol, pod którego działaniem znajdował się 31-letni kierowca.

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł dzięki uwadze świadka sytuacji, który widząc nierówny tor jazdy Peugeota, zaalarmował policję. Do tego zdarzenia doszło w Nowym Krępcu. Na miejscu patrol zatrzymał opisywany pojazd. Samochodem kierował 42-latek, a badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button