AKTUALNOŚCI

Oleśniki: Nietrzeźwy rowerzysta z wysokim mandatem

2500 złotych będzie musiał zapłacić mieszkaniec gminy Trawniki, który kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Tak wysoka grzywna to efekt zmian w taryfikatorze, który obowiązuje od 1 stycznia. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

fot. Policja

Wczoraj po godzinie 17:00 w miejscowości Oleśniki policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 56-latka z gminy Trawniki, który jechał na rowerze. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mundurowi zgodnie z nowym taryfikatorem nałożyli na rowerzystę mandat karny w kwocie 2500 złotych.

Od 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym. Wysokość mandatów w przypadku niektórych artykułów wzrosła znacząco. Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.

Reklama

reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button