AKTUALNOŚCI

Ponad 100 tys. zł na WOŚP w powiecie świdnickim. Razem można więcej!

Choć w niedzielę 30 stycznia pogoda nie rozpieszczała to mimo wszystko nie brakowało osób, które chętnie wspierały 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy, że na terenie powiatu świdnickiego działały 3 sztaby w: Świdniku, Piaskach i Trawnikach. Łącznie udało im się uzbierać ponad 100 tysięcy złotych!

Do puszek wolontariuszy, podczas licytacji czy loterii- mieszkańcy naszego powiatu chętnie wspierali WOŚP. Dzięki ich hojności udało się uzbierać niemałą sumę, która w tym roku zostanie przeznaczona na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Największą sumę udało się uzbierać w świdnickim sztabie. Głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury. Świdniczanie na rzecz WOŚP przekazali 88 863 zł.: „Jesteście niesamowici. Dziękujemy wszystkim osobom, które grały razem z nami.”– czytamy na profilu organizatora.

Niegroźne Wam wiatr, deszcz, śnieg i zimowa zawierucha! Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzielnym i niestrudzonym wolontariuszom, Szefowi naszego sztabu Paweł Podgórski i jego całemu zespołowi. Pięknie nam nawrzucaliście! Jesteśmy Wam wszystkim niezmiernie wdzięczni. Razem możemy więcej.”– tymi słowami niedzielny finał podsumowało z kolei Miejskie Centrum Kultury w Piaskach. I choć tutaj, ze względu na pandemię, wydarzenie odbywało się cały czas na zewnątrz to ostatecznie udało się zebrać 21 963,61 zł.

Także na zewnątrz, przed budynkiem, odbywał się finał WOŚP zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach. Loteria fantowa, wirtualna skarbonka, wolontariusze oraz internetowe aukcje wsparły tegoroczny finał kwotą około 8 777,29 zł.

reklama reklama

” Dziękujemy Wszystkim grającym w Orkiestrze Trawnickiej – Zespołowi GOK, Wolontariuszom, Firmom zaangażowanym w pomoc, Sponsorom oraz Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę WOŚP!”– podziękował osobom zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj.

Już w poniedziałek, tuż po tegorocznym finale kwota deklarowana czyli 136 282 325 zł. była o prawie 9 milionów większa od kwoty deklarowanej podczas 29. Finału WOŚP. Ostateczny wynik zostanie jednak ogłoszony dopiero 30 marca.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button