AKTUALNOŚCI

Świdnik: Troje mieszkańców z zarzutami za posiadanie narkotyków

Świdniccy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Zabezpieczyli też łącznie blisko 60 gramów nielegalnych substancji: marihuany, amfetaminy i mefedronu. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni świdnickiej komendy mieli informację, o tym, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać narkotyki. Informacje się potwierdziły. Policjanci zatrzymali 35-latka, u którego zabezpieczyli blisko 60 gramów narkotyków: marihuany, amfetaminy i mefedronu.

Kryminalni ustalili jeszcze kolejne dwie osoby, które również mogły być w posiadaniu zabronionych substancji. Kolejne porcje marihuany zostały zabezpieczone na terenie Świdnika u 37-letniego mężczyzny oraz 63-letniej kobiety.

35-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokuratura wystąpiła wobec niego z wnioskiem do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wobec 37-letniego mężczyzny Prokuratura zastosowała dozór Policji.

Za posiadanie narkotyków podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności, pierwszemu z mężczyzn do 10 lat z uwagi na posiadanie znacznych ilości narkotyków, dwójce pozostałych osób do 3 lat.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button