AKTUALNOŚCI

Podziękowania od Konsulatu Ukrainy dla świdnickich policjantów

Na ręce podinspektora Zbigniewa Oleszczuka pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku wpłynął list z Konsulatu Ukrainy w Lublinie. To podziękowania za profesjonalne zorganizowanie akcji ratunkowej, która miała miejsce w minioną środę w Kolonii Siedliszczki. Autokar z podróżującymi obywatelami Ukrainy wjechał do rowu i się przewrócił.

Przypomnijmy, do tego zdarzenia doszło 2 lutego w Kolonii Siedliszczki. Autobus rejsowy jadący z Ukrainy do Szczecina około godziny 21 nagle zjechał z drogi, a następnie wjechał do rowu i przewrócił się na bok. W autobusie wraz z kierowcą podróżowało 25 osób.

Sytuacja wyglądała groźnie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby: załogi karetek pogotowia, straż pożarna i policja. Na szczęście, jak się okazało, nikt z podróżujących nie wymagał hospitalizacji, a drobna pomoc medyczna była udzielana osobom na miejscu.

Wszystkie osoby zostały przewiezione do remizy strażackiej w Piaskach, gdzie w cieple oczekiwali na podstawienie kolejnego autokaru. Podróżni uzyskali natychmiastową pomoc i schronienie, a kolejnego dnia ruszyli w dalszą drogę

Na ręce podinspektora Zbigniew Oleszczuka pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku wpłynął kilka dni temu list z Konsulatu Ukrainy w Lublinie. To podziękowania za profesjonalne zorganizowanie akcji ratunkowej. „…korzystam z okazji, by zapewnić Państwu wyrazy wysokiego poważania oraz podziękowania za dotychczasową współpracę i wsparcie…” – czytamy w liście.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button