AKTUALNOŚCI

Jutro ma zapaść decyzja o skróceniu okresu izolacji

Andrusiewicz: w środę chcemy ogłosić decyzję o skróceniu okresu izolacji dla wszystkich zakażonych
Chcielibyśmy w środę ogłosić decyzję o skróceniu okresu izolacji dla wszystkich obywateli, którzy chorują w naszym kraju – powiedział w poniedziałek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz poinformował, że decyzję ogłosi „zapewne minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej”. Jak dodał, skrócenie izolacji wiąże się z „krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach”.

„Widzimy przy tej zakaźności wirusa, jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę naszego kraju. Te decyzje jeszcze dziś, góra do jutra powinny zapaść. (Odbędzie się) Sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia i w środę chcemy państwu to zakomunikować” – poinformował.

Dopytywany o to, czy są także plany skrócenia okresu kwarantanny, Andrusiewicz zaprzeczył. „Na dziś nie mowy o likwidacji kwarantanny (…) Okres kwarantanny na dziś pozostaje stały, nie wykluczamy, że to się zmieni”.

źrodło: PAP

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button