AKTUALNOŚCI

Zabrał matce kluczyki i pijany wsiadł za kierownicę

Za krótkotrwałe użycie pojazdu, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 25-latek z gminy Piaski. Po zgłoszeniu przez matkę kradzieży samochodu przez syna, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Piaskach odnaleźli zabrany samochód. Resztę nocy młody mężczyzna spędził w policyjnej celi. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

Dzisiejszej nocy dyżurny świdnickiej komendy został powiadomiony o kradzieży samochodu marki Nissan z terenu prywatnej posesji. Właścicielka auta poinformowała, że wieczorem jej syn będąc w stanie nietrzeźwości i wykorzystując to, że śpi, z jej torebki zabrał kluczyki do auta, a następnie odjechał w nieznanym kierunku.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady związane ze zgłoszeniem. Po północy dyżurny otrzymał zgłoszenie z odległej miejscowości w gminie Piaski o zakłócaniu spoczynku nocnego przez nietrzeźwego mężczyznę.

W trakcie dojazdu na miejsce interwencji funkcjonariusze zauważyli pojazd zgłoszony chwilę wcześniej jako utracony w wyniku kradzieży. W wyniku podjętej kontroli drogowej okazało się, że kierującym nissanem faktycznie jest syn zgłaszającej.

Pojazd w stanie nieuszkodzonym wrócił tej samej nocy do właścicielki. Ponadto stwierdzono, że zatrzymany przez patrol 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz że nie ma uprawnień do kierowania.

reklama reklama

Dla 25-latka oznaczało to spędzenie nocy w policyjnej celi. Gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za krótkotrwałe użycie pojazdu po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button