EDUKACJA

Czarnek: Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej

Rząd zdecydował o powrocie uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich do nauki stacjonarnej od 21 lutego, czyli o tydzień wcześniej niż pierwotnie zakładano – powiedział dziś na konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek.

fot. PAP

Szef MEiN poinformował o skróceniu okresu nauki zdalnej podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

„Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i szkołach ponadpodstawowych, o tydzień. A zatem nauka zdalna nie będzie trwała do końca lutego, do końca ferii, tylko wszystkie te szkoły, które w drugiej połowie lutego nie będą już na feriach, wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego. Tydzień wcześniej niż zakładaliśmy w pierwotnym rozporządzeniu” – powiedział Czarnek. „Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli normalnie się uczyć” – dodał.

Zgodnie z decyzją rządu, w związku z rozwojem pandemii koronawirusa pod koniec stycznia uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przeszli na naukę zdalną. Pierwotnie decyzja ta miała obowiązywać do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button