ŻYCIE I STYL

Ponad połowa Polaków traktuje Walentynki poważnie

Przynajmniej tak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń “Walentynki marzeń według Polaków”. Ponad połowa Polaków traktuje Dzień Zakochanych poważnie, ponieważ może wtedy okazać dowód miłości oraz pokazać, że zależy jej na drugiej połówce. Największe znaczenie w świętowaniu ma wspólnie spędzony czas.

Jak wynika z badania – 49% ankietowanych obchodzi Dzień Zakochanych, zazwyczaj jednak celebrujemy ten dzień kiedy jesteśmy w związku. Tylko 3% respondentów dobrze się bawi, niezależnie od tego czy ma partnera czy partnerkę. Jednak 22% ankietowanych uważa, że miłość powinno się okazywać każdego dnia. Chcemy świętować Walentynki również by miło spędzić czas (17%).

Największe znaczenie w świętowaniu tego dnia ma wspólnie spędzony czas (46%), pokazanie miłości (22%), sprawienie ukochanej osobie niespodzianki (13%) oraz wybranie odpowiedniej atrakcji, która podkreśli wagę tego święta (19%). Aż 67% Polaków uważa, że przeżyło już Walentynki marzeń, ponieważ druga połówka wyznała miłość (31%) lub zaskoczyła niesamowitą niespodzianką (36%). Lepsze Walentynki organizują kobiety, ponieważ traktują to święto poważnie (38%) choć i mężczyźni wiedzą, że muszą się wykazać (27%). 22% respondentów uważa, że płeć nie ma znaczenia tylko liczy się to czy jesteśmy zakochani.

Najbardziej popsuć Walentynki może negatywne nastawienie (32%), brak dobrego humoru, dystansu i radości (29%) oraz kłótnia o nic (18%). Jak wskazali respondenci w Walentynki nie można przede wszystkim dąsać się i kłócić (36%). Nie warto również sprawiać przykrości drugiej połówce (19%), nie mieć czasu (22%) oraz udawać, że nie ma Walentynek (23%).

Co trzeci Polak najbardziej nie lubi kiedy bliska osoba udowadnia, że nie obchodzi Walentynek, kiedy druga strona je lubi (35%) lub świętowania na siłę (28%). W Dniu Zakochanych nie podoba nam się również otrzymywanie kiczowatych prezentów (21%). Uważamy, że najbardziej tego dnia pasuje romantyczna kolacja (26%), kino lub teatr (28%) lub wyjście na miasto (20%).

Ponad połowa Polakow aby zorganizować Walentynki marzeń jest gotowa przygotować jakąś oryginalną, szaloną atrakcję. Niektórzy są nawet gotowi oświadczyć się drugiej połówce (22%). Wybierając atrakcję najbardziej boimy się czy trafimy w gust ukochanej osoby i sprawimy jej radość (37%) oraz rozczarowania na jej twarzy (26%). Chcemy również aby upominek był oryginalny (22%) i wystarczająco symbolizował miłość (15%). Wśród propozycji, które uczyniłyby Walentynki wyjątkowymi pojawiły się: weekend w SPA dla dwojga (29%), degustacja win dla dwojga (22%), skok na bungee (12%), lot widokowy samolotem (11%), pokaz kulinarny (8%) lub przejażdżka luksusowym samochodem (8%).

Odnośnie tego kto powinien zapłacić za walentynkowy wieczór, jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń, zdania są podzielone. 36% ankietowanych uważa, że mężczyzna, 30% wskazuje na wspólne uregulowanie, 20% że osoba, która zaprasza bez względu na płeć, a 14% wskazuje na kobiety. Polacy są raczej hojni jak uważa 66% osób, ponieważ mają gest bo to pokazuje, że im zależy (31%) oraz chcą pokazać, że ich stać (35%). Na atrakcję w Walentynki jesteśmy w stanie wydać najczęściej od 100 – 300 zł – 41% osób. Co trzecia osoba wskazuje kwotę do 100 zł. Jedynie 14% jest w stanie przeznaczyć od 300 – 500 zł. Powyżej 500 zł deklaruje 9%, a cena nie gra roli i jedynie liczy się efekty dla 5%.

Badanie sondażowe „Walentynki marzeń według Polaków?” zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w styczniu 2022 na próbie 1317 respondentów.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button