AKTUALNOŚCI

Świdnik: Namówiła 58-latka, żeby przelał jej pieniądze do odblokowania rozmowy wideo

Policja przestrzega przed podawaniem nieznanym osobom swoich danych oraz kodów autoryzacyjnych z bankowości elektronicznej. Mieszkaniec Świdnika ufając nieznanej kobiecie poznanej przez komunikator internetowy podał takie informacje i stracił ponad 40 tysięcy złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 58-letni mieszkaniec Świdnika, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna oświadczył, że poprzez komunikator nawiązał znajomość z kobietą, z którą korespondował kilka dni. Podczas wymiany korespondencji kobieta namówiła 58-latka, żeby przelał na jej konto pieniądze, dzięki którym będzie można odblokować w komunikatorze rozmowy wideo i będą mogli się zobaczyć. Zgłaszający zrealizował taki przelew i gdy był poproszony o dopłatę 1 grosza nastąpił błąd w autoryzacji przelewu.

Kobieta zaoferowała swoją pomoc i mężczyzna ufając jej podał wszystkie swoje dane, numer karty, a także podał kody autoryzacyjne. Okazało się, że z konta mężczyzny zniknęło 40 000 złotych, a następnie kontakt z kobietą się urwał.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button