AKTUALNOŚCI

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 21 do 27 lutego z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości ogłoszono kolejny już „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwami. Do tej akcji jak co roku włączyli się również świdniccy policjanci.

W tych dniach w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku i w Komisariacie Policji w Piaskach dyżurować będą funkcjonariusze, do których zadań należeć będzie informowanie osób zainteresowanych o prawach osób pokrzywdzonych. Osoby zainteresowane będą mogły również uzyskać informacje o instytucjach do których można się zwrócić o pomoc w konkretnych przypadkach.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku informacje udzielane są całodobowo, natomiast w Komisariacie Policji w Piaskach: w poniedziałek i czwartek w godzinach 15-18, natomiast we wtorek, środę i piątek w godzinach 9-12.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne. W związku z tym czynny udział w tym wydarzeniu biorą sądy, prokuratury, jednostki Policji, a także pomoc w tym zakresie będzie udzielana w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy – zwróć się do takiego podmiotu. Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów dostępna na tej stronie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button