AKTUALNOŚCI

Dbają o bezpieczeństwo na granicy

KWP w Lublinie informuje, że nie do tej pory nie otrzymała potwierdzonych zgłoszeń o osobach, które miałyby wykorzystywać trudną sytuację naszych sąsiadów uciekających przed wojną. Służby reagują na bieżąco również na sygnały pojawiające się w przestrzeni medialnej także poprzez policjantów ze służby kryminalnej. Pomagają uchodźcom na granicy w różny sposób ale przede wszystkich zapewniając bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że zwłaszcza w tym czasie mogą pojawiać się niesprawdzone informacje czy wręcz fake newsy, dlatego dobrze jest przekazywać i powielać tylko informacje sprawdzone i pochodzące z oficjalnych źródeł.

Policja nie wyklucza, że nawet w takiej sytuacji jaką mamy obecnie, czyli tłumy uchodźców uciekających przed wojną i ogromną pomoc ze strony władz, służb ale co warte podkreślenia całego społeczeństwa – mogą znaleźć się osoby, które będą chciały to wykorzystać i zarobić na cudzym nieszczęściu.

Na chwilę obecną policjanci nie mogą potwierdzić, że doszło do takich sytuacji jak próba nielegalnego zarobku na obywatelach Ukrainy lub innych form wykorzystania takich osób.

Funkcjonariusze reagują jednak na każde sygnały, także te pojawiające się w na portalach internetowych. Poza umundurowanymi policjantami służb prewencji na granicy obecni są także policjanci pionu kryminalnego. To oni na bieżącą prowadzą działania i rozpoznanie aby przeciwdziałać takim sytuacjom.

Z policyjnych doświadczeń i obserwacji obecnej sytuacji na granicy wynika, że nasi obywatele oferują rzeczywistą i realną pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy.

Pamiętajmy, że zwłaszcza w tym czasie mogą pojawiać się niesprawdzone informacje czy wręcz fake newsy, dlatego dobrze jest przekazywać i powielać  tylko informacje sprawdzone i pochodzące z oficjalnych źródeł.

źródło: KWP w Lublinie

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button