AKTUALNOŚCI

Wypadek autokaru przewożącego uchodźców

Ukraiński autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Do zdarzenia doszło dziś rano na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Pięć osób zostało przewiezionych do szpitala na badania. Autokarem podróżowały 73 osoby do punktu docelowego w Warszawie.

Do tego zdarzenia doszło przed godziną 7.00 na drodze DK-17 w Kolonii Siedliszczki. Autokar z ukraińskimi pasażerami jadąc od Hrebennego w kierunku Warszawy nagle zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowały 73 osoby (zgodnie z dopuszczalną iloscią przewidzianą konstrukcyjnie), w tym dwóch kierowców. Na miejsce zostały zadysponowane służby, które przystąpiły do akcji ratunkowej: pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja. Na obecną chwilę do szpitala przetransportowano 5 osób: czwórkę dzieci i jedną osobę dorosłą. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili, że kierujący autokarem 47-latek był trzeźwy. Na czas prowadzonych czynności wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia zostały podstawione dwa autokary, w tym policyjny autokar z Warszawy. Funkcjonariusze pomogli pasażerom przesiąść się do pojazdów.

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button