AKTUALNOŚCI

Struża Kolonia: Kierowca busa miał blisko 2,5 promila

Dzięki informacji przekazanej przez świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Dodatkowo okazało się, że był posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj po godzinie 18.30 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informację, że przez miejscowość Struża Kolonia w gminie Trawniki jedzie kierowca busa, który nie ma włączonych świateł oraz nie trzyma prostego toru jazdy. Natychmiast skierowano na miejsce patrol ruchu drogowego, który zauważył opisywany pojazd na poboczu.

Okazało się, że za kierownicą samochodu znajdował się 28-letni mężczyzna, który próbował oddalić się z miejsca pieszo. Od 28-latka czuć było wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu ustalono, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button