AKTUALNOŚCI

Świdnik: Spowodował kolizję i uciekł. Miał powód…

62-latek kierując volkswagenem zjechał na przeciwległy pas drogowy i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, a następnie zaczął uciekać. Pokrzywdzony ruszył za nim. Okazało się, że 62-latek był nietrzeźwy i posiadał zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj po godzinie 19.30 dyżurny świdnickiej policji odebrał zgłoszenie, że na jednej z ulic Świdnika doszło do kolizji drogowej, a sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca. Jak ustalili policjanci 62-latek kierując volkswagenem zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z nadjeżdżającym peugeotem, a następnie zaczął uciekać.

37-latek z peugeota ruszył za uciekinierem i po chwili ujął go oraz wezwał policję. Okazało się, że 62-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemie wyszło również na jaw, że ma zatrzymane prawo jazdy i posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Samochód sprawcy zdarzenia został odholowany i zabezpieczony na policyjnym parkingu. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 62-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button