AKTUALNOŚCI

Pożar mieszkania przy ul. Wyspiańskiego w Świdniku

Dziś o godzinie 7.38 do świdnicka straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wydobywającym się na klatkę schodową dymie z jednego z mieszkań bloku przy ul. Wyspiańskiego w Świdniku. Zgłaszający poinformował, że w mieszkaniu przebywa starsza kobieta.

Do zdarzenia zadysponowano siły i środki z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku oraz jednostki OSP Minkowice i OSP Trzeszkowice.

Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili pożar w mieszkaniu na drugim piętrze. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczo-gaśniczych. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych ewakuowali jedną osobę z palącego się mieszkania, a będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowaną 85-letnia kobietę do szpitala. Z mieszkania znajdującego się powyżej ewakuowano jeszcze jedną osobę oraz psa. W tym samym czasie strażacy ugasili pożar, przewietrzyli budynek i sprawdzili sąsiednie mieszkania. W zdarzeniu brało udział łącznie 6 zastępów PSP – 14 strażaków oraz 2 zastępy OSP – 11 druhów.

AKTUALIZACJA:

Niesety nie udało się uratować życia 85-letniej lokatorki. Jak informuje Łukasz Kasperek z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, w szpitalu lekarze stwierdzili zgon kobiety. Inna ewakuowana z budynku osoba to nastoletnia dziewczyna. Jej stan nie wymaga opieki medycznej. Obecnie badana jest przyczyna pożaru.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button